برگزارکننده همایش و رویداد

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  اجاره تجهیزات فیلمبرداری؛ هرآنچیزی که نیاز دارید بدانید

  مقدمه:

  اجاره تجهیزات فیلبرداری یک راهکار معمول و معقول برای تصویربردارن، عکاسان، برگزارکنندگان همایش و رویداد می‌باشد. فرهنگی که تحت عنوان  امانت دادن و امانت گرفتن در کشور ما از دیرباز مورد توجه بوده، سال‌های زیادی است که در حوزه سینما و رسانه نیز شکل گرفته و این فرهنگ هم اکنون تبدیل به مدل‌های کسب و کار شده است. موسسات، شرکت‌ها و مجموعه‌های متعددی در شهرهای مختلف بصورت حرفه‌ای در این حوزه فعالیت می‌کنند و می‌توان گفت باعث رشد صنعت سینما در کشورمان شده است.

  پشت صحنه برنامه آبفا - موسسه فرهنگی هنری دهکده هنر

  چرا اجاره تجهیزات فیلمبرداری انقدر اهمیت دارد؟

  صنعت سینما برای رشد کردن نیاز به حضور افراد جوان، پرشور، خلاق و با استعداد دارد، آیا این جوانان در ابتدا توانایی خرید تجهیزات گران قمیت تصویربرداری را دارند؟ قطعا خیر. بنابراین اجاره تجهیزات زمینه حضور طیف گسترده‌ای از افراد مستعد رشد در این صنعت را فراهم کرده و در نهایت باعث رشد آن می‌شود.

  صنعت سینما برای رشد کردن نیاز به حضور افراد جوان، پرشور، خلاق و با استعداد دارد، آیا این جوانان در ابتدا توانایی خرید تجهیزات گران قمیت تصویربرداری را دارند؟ قطعا خیر. بنابراین اجاره تجهیزات زمینه حضور طیف گسترده‌ای از افراد مستعد رشد در این صنعت را فراهم کرده و در نهایت باعث رشد آن می‌شود.

  فواید اجاره تجهیزات

  با اجاره تجهیزات شما نیاز به سرمایه‌گذاری مبلغ زیادی در ابتدای شروع کار ندارید و تنها هزینه اجاره آنرا پرداخت می‌کنید.

  با اجاره مدرنترین و بروزترین تجهیزات به بالا بردن کیفیت کار خود خواهید افزود بدون اینکه نیاز به تزریق سرمایه زیادی داشته باشید.

  برای هر پروژه‌ تجهیزات مورد نیاز همان پروژه را می‌توانید درخواست کنید، این مزیت کمک می‌کند با تنوع دادن به تجهیزات در مدیریت کیفیت کار و هزینه‌ها آزادی عمل بیشتری داشته باشید.

  پس از اتمام پروژه، تجهیزات را تحویل داده و نگران امنیت و نگهداری آن‌ نخواهید بود.

  بسیاری از موسسات اجاره تجهیزات فیلمبرداری پشتیبانی فنی را نیز ارائه می‌کنند بنابراین شما نیاز به مهارت خیلی بالایی ندارید.

  فرآیند اجاره تجهیزات فیلمبرداری

  مرحله اول: شناسایی نیازها

  در ابتدا شما باید مشخص کنید که با توجه به ابعاد سالن برگزاری همایش یا رویداد، تعهدات، زمان و مکان پروژه به چه تجهیزات فیلمبرداری، تجهیزات صوتی و نورپردازی نیاز دارید.

  مرحله دوم : جستجوی شرکت‌های اجاره تجهیزات فیلمبرداری

  بهترین گزینه برای این کار پس و جو کردن از همکاران می‌باشد ولی شما می‌توانید بصورت آنلاین نیز این شرکت‌ها را در اینترنت جستجو کنید و با توجه به فاصله از محل انجام پروژه و معیارهای انتخاب تجهیزات یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

  مرحله سوم: ارتباط با شرکت اجاره تجهیزات

  با شرکت انتخاب شده تماس بگیرید و از مدل تجهیزات، میزان کارکرد، موجودی تجهیزات، هزینه‌ها و شرایط همکاری با آن‌ها اطلاعات کاملی بدست آورید.

  مرحله چهارم: عقد قرارداد و تحویل تجهیزات

  در ابتدای همکاری با شرکت‌های اجاره تجهیزات شما نیاز به عقد قرارداد دارید، شما موظف خواهید شد تجهیزات را به همان صورت که تحویل گرفتید بدون هیچ خراب شدگی در پایان مهلت مقرر تحویل دهید. این مرحله خیلی اهمیت دارد، چراکه مسئولیت کامل تجهیزات در مدت زمانی که قرارداد دارید بر عهده شماست.

  نکات مهم

  • حتما از سلامت تجهیزاتی که دریافت می‌کنید اطمینان داشته باشید و قبل از تحویل آن‌ها را تست کنید.
  • برای جابجایی تجهیزات از خودروی شخصی یا شخص مورد اعتماد استفاده کنید، بدلیل قیمت بالای تجهیزات باعث جلب توجه سارقان می‌شود.
  • هرگز برای ارسال تجهیزات از تاکسی‌های اینترنتی استفاده نکنید، زیرا در صورت بروز مشکل هیچ مسئولیتی در قبال تجهیزات شما قبول نخواهند کرد.

  راهنمای انتخاب بهترین تجهیزات برای اجاره

  مهم‌ترین فاکتور‌های انتخاب تجهیزات عبارتند از:

  نوع پروژه: هر پروژه‌ای تجهیزات مورد نیاز خودش را دارد، بنابراین پروژه شما تجاری،همایش ، مستند، تبلیغات، عروسی و یا هر نوع دیگری باشد مستقلا نوع تجهیزات را مشخص میکند.

  کیفیت تصویر و نوع تصویربرداری: کارفرمای شما نیاز به چه کیفیت خروجی دارد، آیا نیاز به تصویر با کیفیت  Full HD دارد یا ۴k؟ نیاز به ویدیو اسلوموشن (SlowMotion) دارد یا HDR یا (هایپرموشن) HyperMotion؟ تمام اینها بر روی نوع تجهیزاتی که نیاز دارید تاثیرگذار است.

  نورپردازی: نور یکی از مهم‌ترین پارامترهای تصویربرداری باکیفیت می‌باشد، باید بدانید که پروژه شما در چه محیطی قرار دارد، نیاز به چه نوع نوری دارید؟ فلاش، نورپردازی طبیعی یا مصنوعی؟ نیاز به فیلتر‌های نور دارید یا خیر؟ تمام این‌ها باید مشخص شود.

  صدا: تجهیزات صوتی که نیاز دارید را نوع پروژه شما و میزات تعهداتتان تعیین می‌کند. اینکه میکروفون دستی نیاز دارید یا یقه‌ای یا هدمیک؟ نیازی به ضبط جداگانه صدای آمبیانس یا صدای محیط دارید یا خیر؟ این موارد را نیز باید مشخص نمایید.

  حمل و نقل: در نهایت باید قابلیت حمل و نقل تجهیزات، وزن و ابعاد را نیز در نظر بگیرید.

  نکته مهم: حتما در هنگام تحویل تجهیزات یک نفر متخصص را در کنار خود داشته باشید تا از خسارت‌های احتمالی جلوگیری کنید.

  پیشنهادات

  تحقیق کنید: قبل از انتخاب شرکت اجاره، تحقیق کنید و شرکت‌های مختلف را بررسی کنید. مطمئن شوید که شرکت اجاره دهنده اعتبار و تجربه لازم را دارد و تجهیزات با کیفیت و به روز را ارائه می‌دهد.

  ارزانترین قیمت همیشه بهترین گزینه نیست!

  مقایسه قیمت‌ها و شرایط اجاره در شرکت‌های مختلف را انجام دهید. باید تعادلی بین قیمت و کیفیت را در نظر بگیرید.

  مشاوره از افراد متخصص و حرفه‌ای: در صورت نیاز، مشاوره از فیلمبرداران حرفه‌ای و کارشناسان در انتخاب تجهیزات می‌تواند بسیار مفید باشد. آن‌ها می‌توانند شما را در تعیین نیازهایتان راهنمایی کنند و تجهیزات مناسب را پیشنهاد دهند.

  بررسی وضعیت تجهیزات: قبل از اجاره تجهیزات، بررسی کنید که تجهیزات در وضعیت خوبی از لحاظ سلامت فیزیکی و کارکرد قرار دارند یا خیر. از شرکت اجاره دهنده بخواهید تا قبل از تحویل تجهیزات، آن‌ها را تست کرده و مورد بررسی قرار دهید.

  توافق نامه و قرارداد: حتماً قبل از امضای قرارداد، شرایط اجاره را به دقت مطالعه کنید. مواردی مانند مدت زمان اجاره، هزینه‌ها، شرایط بیمه، مسئولیت‌ها، تعهدات و سایر جزئیات را بررسی کنید تا از صحت قرارداد اطمینان حاصل نمایید.

  خب، به پایان این مقاله رسیدیم، لطفا سوالات و نظراتتون رو برامون کامنت کنید. همینطور اگر در مورد برگزاری همایش و رویداد سوالی داشتین همکارانمون آماده پاسخگویی به شما هستن.

  درباره دهکده هنر

  دهکده هنر یک موسسه فرهنگی هنری با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد و از سال 1381 بصورت تخصصی در زمینه برنامه‌ریزی، برگزاری و پوشش تصویری رویداد، همایش و کنفرانس ها در سطح ملی و بین‌المللی فعالیت می‌کند.

  برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اجاره واحد سیار میتوانید بصورت رایگان از همکاران ما مشاوره دریافت کنید.

  برای اینکه یک برنامه فاخر داشته باشید

  چه کارهایی را می‌توانید به ما بسپارید​؛

  پخش زنده

  با توجه به آنلاین شدن نشست‌ها و همایش‌ها، ما تمامی خدمات پخش زنده را با بالاترین کیفیت و سریع‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهیم.

  پوشش تصویری همایش و رویداد

  برگزاری سمینـارهـا و رویداد

  موسسه فرهنگی هنری دهکده هنر در سال‌های گذشته تعداد زیادی همایش، وبینار، رویداد و مجمع داخلی و بین‌المللی را برگزار و یا پوشش داده است.

  واحد سیار، استودیـو و تجهیـزات

  دهکده هنر با ربع قرن تجربه، همواره در حال توسعه زیرساخت‌های فنی، واحد سیار و تجهیزات سینمایی بوده و هم‌اکنون ظرفیت پوشش چندین برنامه همزمان بصورت زنده را دارد.

  تولیـد برنامـه‌‌هـای تلویـزیـونــی

  تولید برنامه‌هایی در خور نگاه بیننده نیاز به یک تیم منسجم دارد و دهکده هنر تمامی امکانات مورد نیاز را برای این مورد در اختیار دارد.

  مستندسازی و پشت صحنه

  پشت صحنه، حاشیه‌ها و نقاط عطف در برنامه‌های مختلف برای تولید محتوای تاثیرگذار نیاز به عکاسی و مستندسازی دارد.

  ساخت تیزرهای تبلیغاتی و هنری

  ایده مهم‌ترین بخش پروژه تبلیغاتی است و بخش از موفقیت یک پروژه است. دهکده هنر با پشتوانه تیم اتاق فکر قادر به تولید تیزر و فیلم‌های خلاقانه است.

  رمز پایداری ما اعتماد شماست

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *