برگزارکننده همایش و رویداد

فیلمبرداری هیئت مذهبی؛ ساخت کلیپ و فیلمبرداری چند دوربینه با پخش زنده

پوشش تصویری مراسم طشت گذاری | جوادیه تهران

در ایام ماه محرم پروژه‌های  فیلمبرداری هیئت های مذهبی به دلیل پخش زنده در پلتفرم‌‌های اینترنتی از جمله شبکه‌های اجتماعی به اوج خود می‌رسد.در هیئت‌ مذهبی که تشکیلاتی مردمی است و توسط اشخاصی که پایبند و معتقد به اصول دین مبین اسلام می‌باشند برنامه‌های مختلف پوشش داده می‌شوند. اعضای هیئت‌ها معمولا از تمامی سنین از جمله نوجوان، جوان، میانسال و پیر را شامل می‌شود. ارادتمندان سید شهیدان امام حسین(ع) بصورت رسمی و یا خودجوش برگزاری مراسمات مختلف در ایام مذهبی مهم سال را انجام می‌دهند.

انواع هیئت‌ مذهبی

هیئت‌های مذهبی در حسینیه ها، مساجد، امامزاده ها و اماکن متبرک مذهبی فعالیت می‌کنند. هیئت‌ها معمولا به دو صورت فعال و نیمه فعال تشکیل میشوند.

  • هیئت‌های فعال:
    در تمام طول سال مراسمات مهم مذهبی را برگزار می‌کنند، و دارای اساسنامه و تشکیلات منسجم با اعضای مشخص می‌باشد. هیئت‌های فعال دارای صندوق‌های قرض‌الحسنه، درمانگاه بصورت خیریه، مؤسسه‌ی فرهنگی و آموزشی را تحت پوشش دارند.
  • هیئت‌های نیمه فعال:
    این هیئت‌ها معمولا در محلات تشکیل می‌شوند و در ایام ماه محرم فعال شده و پس از پایان ماه محرم و صفر غیرفعال می‌شوند. در این هیئت‌ها علاوه بر عزاداری در ایام شهادت امام حسین(ع)، سالار شهیدان در ماه محرم به صورت مقطعی، اقدام به فعالیت‌های فرهنگی از قبیل بزرگداشت مناسبت‌های اسلامی از جمله اعیاد، شهادت ها نیز وفات‌ها فعالیت می‌کنند.

خدمات فیلمبرداری هیئت‌های مذهبی
در ایام ماه محرم و صفر به مناسبت عزاداری سید و سالار شهیدان مراسمات زیادی برگزاری می‌شود. این مراسمات علاوه بر حضور عزارداران، بصورت اینترنتی و پخش زنده نیز مخاطبان بسیاری دارد. از این رو برای پوشش تصویری کامل و همه جانبه مراسم از چندین دوربین فیلمبرداری که بصورت همزمان توسط واحد سیار و میز رژی کارگردانی می‌شود، استفاده می‌گردد. در کنار فیلمبرداری برای استریم کردن فیلم پخش زنده از دستگاه‌های استریم همزمان و متخصص لایو استفاده می‌گردد.

موسسه فرهنگی هنری دهکده هنر مفتخر است در طول 20 سال گذشته هر سال با تمام تجهیزات در خدمت ارادتمندان سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) بوده است. در سال 1401 نیز همزمان با شروع ایام ماه محرم دهکده هنر با 3 دستگاه واحد سیار و 10ها دوربین، با ارائه تمامی خدمات از جمله فیلمبرداری، نورپردازی، صدابرداری و پخش زنده آماده خدمت‌گزاری می باشد.

فیلمبرداری و اجاره واحد سیار

درباره دهکده هنر

دهکده هنر یک موسسه فرهنگی هنری با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد و از سال 1381 بصورت تخصصی در زمینه برنامه‌ریزی، برگزاری و پوشش تصویری مراسمات مذهبی، رویداد، برگزاری همایش و کنفرانس ها در سطح ملی و بین‌المللی فعالیت می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اجاره واحد سیار میتوانید بصورت رایگان از همکاران ما مشاوره دریافت کنید.

برخی از مشتریان موسسه فرهنگی هنری دهکده هنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *